Mniej wypadków na drogach! Kolejny argument za legalizacją?

0

Czy wiecie, że legalizacja medycznej marihuany jest ścisłe związana ze zmniejszeniem liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Przynajmniej tak wynika z nowych badań opublikowanych przez American Journal of Public Health.

Naukowcy wzięli pod uwagę dane i statystyki z lat 1985-2014 i zbadali związek między legalizacją medycznej marihuany i liczbą śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Co się okazało? Wyniki są dość zaskakujące.

Wynika z nich, że stany, w których medyczna marihuana była legalna, miały niższy współczynnik śmiertelności niż stany, w których stosowanie marihuany do celów medycznych jest i było nielegalne. Innymi słowy, legalizacja marihuany przyczyniła się do śmierci zgonów w wyniki wypadków drogowych, szczególnie wśród osób w wieku od 25 do 44 roku życia.

Według inicjatora badań, profesora Silvia Martins, spadek ten jest prawdopodobnie związany ze spadkiem konsumpcji alkoholu. Okazało się bowiem, że w stanach, w których marihuana jest i była legalna, ludzie zaczęli odstawiać alkohol właśnie na rzecz konopi, a to z kolei poskutkowało mniejszą liczbą dramatycznych zdarzeń na drogach.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy