Weterani wojenni leczą się marihuaną?

0

Tak jest, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Tam leczenie weteranów marihuaną stało się ostatnio bardzo popularne.

To dobra wiadomość. Tym bardziej, że istnieje coraz więcej dowodów na to, że stosowanie marihuany w leczeniu weteranów wojennych jest bardzo korzystne.

Badacze są zdania, że najbardziej szkodliwy dla weteranów różnych wojen, w tym również trwającej wojny w Iraku oraz innych konfliktów, w których biorą udział żołnierze z USA, jest zespół stresu pourazowego. Cierpi na niego aż 20 procent żołnierzy. Stale zwiększa się również odsetek żołnierzy, którzy po wojnie popełnili samobójstwo.

Jest to również choroba, która w niektórych stanach USA pozwala weteranom na leczenie za pomocą marihuany medycznej. Poza częstym przypadkiem występowania zaburzenia stresu pourazowego wśród weteranów, wielu z nich również cierpi z powodu urazu mózgu i innych urazów, które powodują przewlekłe bóle. Jest to też w końcu alternatywa na szkodliwe leczenie. Lekarze przepisują duże ilości różnych leków na różne dolegliwości, które często mają złe skutki uboczne, przez co chorzy unikają ich stosowania. Zaburzenia snu to dodatkowy problem, z którym zmaga się wielu żołnierzy wracających z wojny.

Dodatkowo marihuana zmniejsza ból fizyczny i najdzie zastosowanie ku uśmierzania dolegliwości bólowych związanych z odniesionymi ranami. Badania pokazują, że wystarczą 2-3 pociągnięcia marihuany, aby skutecznie zmniejszyć bóle.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy