W Urugwaju zalegalizowano marihuanę 4 lata temu. Sprzedaż rusza 1 lipca… 2017!

Lepiej późno niż wcale. Marihuana w Urugwaju została zalegalizowana z zdekryminalizowana w 2013 roku. Jednak nie od razu mieszkańcy tego kraju mogli się nią cieszyć. Do sprzedaży trafi bowiem dopiero w tym roku. Będzie to 1 lipca.

Prawie trzy i pół roku później rozpocznie się sprzedaż legalnej marihuany. Marihuana będzie dostępna dla osób, które ukończyły 18 rok życia i będzie sprzedawana na podobnych zasadach co alkohol.

Zdaniem urzędników rządowych, legalna sprzedaż marihuany ma się rozpocząć w lipcu, a rejestracja rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Jeden gram marihuany będzie kosztował około 40 Urugwajskich Peso, co daje nam tylko 6 zł! Dodatkowo osoby powyżej 18 roku życia mogą posiadać do 30 gram marihuany i uprawiać do sześciu roślin w prywatnym mieszkaniu. Kiedy sprzedaż marihuany oficjalnie się rozpocznie, będzie można ją kupić w licencjonowanych przychodniach.

Tak niska cena ma zniszczyć kartele narkotykowe w Urugwaju. Nie ma co się oszukiwać. Urugwaj ma z gangami poważny problem. Niska cena marihuany sprawi z kolei, że ludziom po prostu nie będzie się opłacać kupować jej z nielegalnych źródeł, a tym samym pozbawi to gangów dochodu. Tym sposobem mafia umrze śmiercią naturalną. Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo dobry.
Zarejestrowane zostaną też kluby konopne, które będą mogły uprawiać do 99 roślin konopi indyjskich. Członkowie klubów będą mogli w nich konsumować marihuanę, jednak jej sprzedaż pozostanie zakazana.

Marihuana w Urugwaju jest legalna dzięki usilnym staraniom prezydenta Jose Mujica, który w 2014 roku został nominowany do Nagrody Nobla.

Dodaj komentarz