Twórca PayPala inwestuje w marihuanę

0

Co ma wspólnego biznes IT i biznes związany z marihuaną? Oba bardzo szybko się rozwijają i przynoszą olbrzymie dochody. Co się stanie gdy się je połączy? Nie wiem, ale na pewno warto w to zainwestować. Tak pomyślał Peter Thiel, który stworzył największego pośrednika płatności online w USA, a także zainwestował już w wiele innych biznesów.

Peter kupił mniejszościowy pakiet firmy Privateer Holdings z Seattle, którym głównym produktem jest portal Leafly.com, czyli porównywarka odmian marihuany wraz z możliwością sprawdzenia ich dostępności w pobliskich punktach z medyczną marihuaną. Poza tym posiadają również plantacje medycznej marihuany w Kanadzie, a także inne firmy związane z marihuaną. Privateer Holdings oznajmia, że już w 2014 roku oczekiwali zysków, jednak ciągle szukają inwestorów to przyspieszenia prac i rozwoju biznesu.

Co ciekawe, Peter Thiel nie zainwestował w marihuanę tylko własnymi pieniędzmy, a poprzez prowadzony przez siebie fundusz inwestycyjny, w którym znajdowały się pieniądze również innych osób, które ufają w biznesowy nos Thiel’a. Dzięki temu pojawił się pierwszy inwestor instytucjonalny (czyli fundusz, a nie osoba prywatna lub firma), który zainwestował w marihuanę.

Tak duży inwestor musi być bardziej ostrożny i pewnie dlatego dopiero teraz pojawił się tak duży inwestor skłonny do ryzyka wyłożenia pieniędzy na biznes, który co prawda ma poparcie 80% amerykanów, ale jest nielegalny w około połowie krajów UE i stanów w USA.

 

About Author

Miłośnik wolności i świadomego podejścia do życia.

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy