THC odwraca proces starzenia się mózgu!

0

 

To normalna kolej rzeczy, że się starzejemy. Wraz z upływem czasu spada nasza sprawność fizyczna oraz umysłowa, a w tym stan naszej pamięci. Ale marihuana może odwrócić proces starzenia się mózgu – zgodnie z nowymi badaniami opublikowanymi w Nature Medicine. Brzmi ciekawie!

W badaniu, które polegało na długotrwałym leczeniu niskimi dawkami marihuany, stare myszy zdołały osiągnąć poziom pamięci dwu miesięcznych myszy. Ma to znaczenie w leczeniu zaburzeń związanych z mózgiem, takich jak otępienie.

Naukowcy z University of Bonn i The Hebrew University of Jerusalem stwierdzili, że myszy mają stosunkowo krótką długość życia w naturalnym środowisku i wykazują wyraźne deficyty poznawcze nawet w dwunastym miesiącu życia

Naukowcy podawali niewielką ilość THC myszom w wieku dwóch, dwunastu i osiemnastu miesięcy przez okres czterech tygodni. Potem testowali zdolność uczenia się i wydajności pamięci za pomocą określonych zestawów sztuczek. Co pokazały wyniki?

Myszy, którym podano placebo wykazały naturalne straty pamięci związane z wiekiem. Natomiast funkcje poznawcze zwierząt leczonych konopiami były tak dobre, jak dwumiesięcznych myszy, które były grupą kontrolną. Innymi słowy, ich stan pamięci i koncentracja poprawiały się.

Naukowcy twierdzą, że następnym krokiem będzie przeprowadzenie badań klinicznych w celu zbadania, czy THC odwraca procesy starzenia mózgu u ludzi i może zwiększyć zdolność poznawczą. To kolejny krok do w leczeniu demencji starczej!

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy