Czy szykuje się nam marihuana GMO? Wiele na to wskazuje

Bayer i Monsanto, dwie najpotężniejsze firmy świata połączyły siły i ostatnio podpisały umowę wartą 66 miliardów dolarów. Połączenie dwóch gigantów nie jest dobre dla konsumentów, ponieważ wzmacnia monopolizację światowych zasobów żywności. To także większe prawdopodobieństwo modyfikowania żywności… oraz marihuany.

Marihuana GMO. Tego jeszcze nie było, ale być może będzie. Niektórzy specjaliści są zdania, że połączenie dwóch gigantów – Bayer i Monsanto oznacza przejęcie przez nich przemysłu marihuany. Monsanto ma bowiem ścisłe relacje z firmą Scott’s Miracle-Gro, która próbuje przejąć cały przemysł legalnej marihuany i niestety może się to udać. Co się wtedy stanie?

Skąd wiemy, że Monsanto planuje wykupić całą marihuanę? Już rok temu dyrektor generalny firmy miał zamiar wydać 500 milionów dolarów, aby w całości wykupić przemysł marihuany. Do tego dochodzi druga strona, czyli firma Bayer, która robi również interesy z GW Pharmaceuticals, firmą z Wielkiej Brytanii, która uprawia medyczną marihuanę i produkuje z niej leki.

Bayer sprzedaje niektóre produkty GW Pharmaceuticals, na przykład Sativex. Jest to medyczna marihuana w sprayu, która kosztuje kilkanaście razy więcej niż tradycyjny susz i może działać mniej efektywnie niż tradycyjna marihuana. Wiemy też, że obie firmy miały w przeszłości epizody z bronią chemiczną, która była wykorzystywana w działaniach wojennych.

Obie korporacje, które teraz połączyły się w jedną, zgodziły się dzielić tajemnicami handlowymi i planach produkcji marihuany modyfikowanej genetycznie. Inwestor Mosanto próbuje w między czasie zalegalizować marihuanę w Urugwaju.

Właściciel firmy produkującej odżywki do uprawy roślin ostrzega, że jeśli biotechnologiczni giganci zaangażują się w przemysł marihuany, to zmonopolizują go tak samo jak nasiona, medycynę i przemysł rolniczy. To samo zrobią z modyfikowaną genetycznie marihuaną, aby była łatwiejsza w uprawie, ale nie koniecznie zdrowsza. Wszystko to może szybko doprowadzić do tego, że marihuana może nie być już tak wartościowa jak jest teraz.

Dodaj komentarz