Szwedzcy pacjenci już dostali medyczną marihuan!

0

Cały świat walczy o legalizację marihuany. Najbardziej widoczne efekty są na razie w Stanach Zjednoczonych, ale Europa powoli dogania sąsiadów zza oceanu. Niedawno zalegalizowano marihuanę 3 Niemczech. Teraz mamy kolejne dobre wieści.

Na początku roku pierwsi pacjenci w Szwecji przyjęli medyczną marihuanę. Jej zadaniem było stłumienie bólu. Jest to o tyle dziwne, że Szwecja jest zwolennikiem całkowitej prohibicji. Pomimo tego, jeden z urzędów – Läkemedelsverket, który jest odpowiedzialny za leki, wydał dwóm pacjentom wyjątkowe pozwolenia na leczenie się medyczną marihuaną.

Dr. Fredrik von Kieseritzky, który jest doradcą lekarzy prowadzących obydwa przypadki pacjentów, jest z tego powodu nawet więcej niż zadowolony. Lekarz przyznał, że bardzo go cieszy taka decyzja rządu. Może być tak zwany krok milowy, który otworzy drogę do dalszego leczenia konopiami, które jak widomo, są skuteczne w leczeniu wielu chorób.

Potrzebna do tego celu marihuana ma być importowany specjalnie dla tej dwójki chorych z Holandii. Jeśli chodzi o sposoby przyjmowania marihuany to Dr. Fredrik von Kieseritzky zaznacza, że można ją używać nawet do pieczenia i używania w produktach spożywczych. Ważne jest to, aby jej nie palić, ponieważ trzeba oddzielić marihuanę medyczna od marihuany rekreacyjnej.

Mimo to jest to pierwszy ważny krok w kierunku legalizacji medycznej marihuany w Szwecji. W końcu w innych krajach, jak na przykład w Niemczech, początkowo też wydawano tylko pojedyncze pozwolenia na leczenie marihuaną.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy