Światowa Komisja ds. Polityki Narkotykowej sama chce legalnych narkotyków?

0

Światowa Komisja ds. Polityki Narkotykowej opublikowała właśnie apel, w którym sama nawołuje do porzucenia ściągania za posiadanie i korzystanie z narkotyków. Zdaniem komisji to błąd, że tak wiele państw marnotrawi środki na walkę z narkotykami. Nie wszyscy są jednak tego samego zdania.

Za dekryminalizacją marihuany są między innymi sekretarz generalny ONZ Kofi Annan, były prezydent Kolumbii, Meksyku, Brazylii i znany miliarder Richard Branson. Wszyscy są członkami komisji. Jak się jednak okazuje, są też głosy sprzeciwu.

Zdaniem przewodniczącego politycy powinni pokazać i udowodnić ludziom, że to co robią ratuje życie tym, którzy tego potrzebują, aby uniknąć przedawkowania oraz stworzyć odpowiedni klimat, aby ludzie, którzy są w potrzebie mogli znaleźć pomoc.

Propagatorzy dekryminalizacji powołują się na przykład Portugalii, w której zdekryminalizowano marihuanę, a tym sposobem zmniejszono odsetek uzależnień.
Przepisy dotyczące kontroli narkotyków stworzyły sytuację, w której 5,5 miliarda ludzi na całym świecie cierpi z powodu ograniczonego lub braku dostępu min. do odpowiednich leków przeciwbólowych z powodu ograniczeń nałożonych na przepisywanie opiatów i innych leków przeciwbólowych.

Teraz komisja wzywa państwa należące do ONZ, aby całkowicie zniosły kary za posiadanie i używanie narkotyków. Jak twierdzą niektórzy jej członkowie – kary przynoszą więcej złego niż dobrego, więc należy ich zaprzestać.

A Wy jak sądzicie?

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy