Starsi ludzi powinni używać marihuany, bo piją za dużo alkoholu

0

Naukowcy z National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism stwierdzili, że osoby starsze nadużywają alkoholu i powinni zamieć go na nieszkodliwą marihuanę. Sprawa dotyczy seniorów w USA, ale domyślamy się, że sytuacja w Polsce może być jeszcze gorsza. W końcu nie od dziś wiadomo, że Polacy nalezą do grona narodowości, które królują w rankingach jeśli chodzi o picie alkoholu.

Badania zostały opublikowane w najnowszym wydaniu Alcoholism: Clinical and Experimental Research. Wykazują one, że starsze pokolenie powyżej 60 roku życia spożywa dużo więcej alkoholu niż jeszcze 20 lat temu!

Badania rozpoczęto w roku 1997 i do tej pory przebadano łącznie około 145 tysięcy osób w wieku, które aktualnie mają ponad 60 lat. Badania wyraźnie pokazały, że zdecydowana większość osób starszych nadużywa alkoholu. Tradycyjnie mężczyźni częściej piją alkohol, ale widać też, że kobiety również nie pozostają dłużne. Dodatkowo stwierdzono, że tendencja do picia stale wzrasta.
Badanie wykazało, że około 54% mężczyzn i 38% kobiet w wieku powyżej 60 lat twierdzi, że pod koniec lat dziewięćdziesiątych byli częstymi konsumentami alkoholu. Do roku 2014 liczby te doświadczyły znacznego wzrostu.

Aktualnie 60% mężczyzn i 48% kobiet powyżej 60 roku życia pije co najmniej 12 litrów napojów alkoholowych rocznie. I chodzi tutaj o mocniejsze napoje niż zwykłe piwo. Dodatkowo starsi ludzie nie mają pojęcia na temat szkodliwości nałogu alkoholowego.

Rozwiązaniem może być marihuana, która – jak wiadomo – może przyzwyczaić się do leczenia nałogów, w tym alkoholizmu. Nawet jeżeli nie ma mowy o alkoholizmie, naukowcy i tak zalecają zamienić alkohol na konopie.

Dane z National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism pokazują, że alkohol każdego roku pozbawia życia około 88 tysięcy Amerykanów rocznie.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy