Smartfony faktycznie stoją na straży trzeźwości???

0

Dzisiaj każdy z nas ma smartfona. Wszyscy też zdajmy sobie sprawę z tego, jak bardzo są przydane. Tego jednak nie oczekiwał nikt, korzystanie ze smartfonów przyczyniło się do zmniejszenia narkomani pośród nastolatków. Spytacie jak to możliwe?

Badania, które zostały przeprowadzane w ubiegłym roku przez rząd USA wykazały spadek spożycia narkotyków wśród nastolatków,. Naukowcy mieli za zadanie ustalić co wpłynęło na to, że ludzie przestali interesować się nielegalnymi substancjami psychoaktywnymi.

Jesteście ciekawi co ustalili naukowcy? Jeszcze nie wiadomo, ale chodzą plotki, że ma to coś wspólnego ze smartfonami. Podobno nastolatkowie są zbyt zajęci sprzętem elektronicznym i są za bardzo wpatrzeni w swoje małe ekraniki i dlatego nie są zainteresowani narkotykami.

Mimo, że teoria wydaje się dość naciągana, przynajmniej przez nas, Amerykanie są zupełnie inaczej. Ma powstać nawet specjalna grupa naukowców, która będzie zajmować się tylko zależnością pomiędzy narkotykami a telefonami i tabletami. Czy to nie wydaje się Wam trochę dziwne?

Wczesnej co prawda były podobne badania. Wyniki opublikowane w grudniu ubiegłego roku wykazały, że mniej młodzieży używa marihuany niż dziesięć lat temu. Badanie wykazało również, że mniej nastolatków interesuje się twardymi narkotykami. Naukowcy twierdzą, że to zjawisko prawdopodobnie związane jest z obsesją na temat tego, co dzieje się w świecie mediów społecznościowych i gier video.

Cóż, może jest w tym ziarnko prawdy?

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy