Seniorzy palą coraz więcej marihuany!

0

Okazuje się, że stosowanie marihuany przez osoby w wieku 50 lat i starszych stale rośnie, przynajmniej według opublikowanych danych demograficznych. Zbadali to naukowcy z New York University’s School of Medicine i Columbia University.

Badacze ocenili zażywanie marihuany u osób powyżej 50 roku życia w latach od 2006 do 2013. Co z tego wynikło? Okazało się, że częstość występowania stosowania konopi indyjskich wzrosła około 60 procent u osób w wieku 50-64 lata, oraz o około 250 procent u osób powyżej 65 roku życia. Podsumowując, aż 71 procent osób starszych przyznaje się do palenia marihuany.
Badania również pokazały, że mężczyźni częściej sięgają po marihuanę, i to aż o połowę. Dodatkowo okazało się, że osoby, które cierpią na jakiekolwiek dolegliwości częściej sięgają po konopie niż osobny, które są całkowicie zdrowe.

Tak swoje badania oceniają sami naukowcy:

„Zauważyliśmy znaczny wzrost częstotliwości stosowania konopi w przeszłych latach w USA wśród osób dorosłych z 2006/2007 do 2012/2013, z dużym względnym wzrostem szczególnie wśród osób 65+,”.

Ten wzrost nie jest zaskoczenie biorąc pod uwagę dwa czynniki: liczba osób starszych rośnie a społeczeństwo się starzeje i sama marihuana staje się coraz bardziej popularna i co najważniejsze – legalna,

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy