Są chętni do pracy w przemyśle marihuanowym?

0

Rynek marihuany stale się rozrasta a już teraz jest ogromny i przynosi wielomilionowe zyski. Jedynie w ubiegłym roku, sprzedaż legalnej marihuany w USA przekroczyła 5,7 miliardów dolarów. A przewiduje się, że w tym roku sprzedaż osiągnie 7,1 mld dolarów. Nic więc dziwnego, że powstają też nowe miejsca pracy. Czy powstały też nowe profesie?

Kiedy w niektórych krajach brakuje miejsc pracy, w innych jest ich coraz więcej. O prace nie muszą martwić mieszkańcy krajów (czy też stanów), w których zalegalizowano marihuanę. Ten przemysł rozwija się na tyle dynamicznie, że w przeciągu kilku ostatnich lat powstało wiele stron internetowych, poświęconych pracy tylko w tym sektorze. Jeżeli też myślicie o tym co my – łączenia pracy z hobby, możecie wysyłać CV! Kim możecie zostać?

Przedstawiciel handlowy
Tej profesji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Przedstawiciel handlowy odpowiedzialny jest za sprzedaż produktów związanych z marihuaną większym, najczęściej hurtowym punktom, takim jak apteki, sklepy itp. Osoba na tym stanowisku zarabia różnie, pensja najczęściej jest uzależniona od wyników.

Budtener
Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za kontakt z klientem i bezpośrednią sprzedaż. Jest to odpowiednik naszego doradcy klienta. Taka osoba musi mieć wiedzę na temat różnych odmian marihuany, ich efektów i skutków ubocznych, których można doświadczyć paląc daną odmianę. Zarobić można od 11 do 20 dolarów na godzinę.

Technik ekstrakcji
Brzmi tajemniczo. Takie osoby pracują w specjalnych laboratoriach, szklarniach i zajmują się obsługują zaawansowanych maszyn do ekstrakcji CO2 lub butanem. To oni odpowiadają za koncentraty marihuany. Wynagrodzenie? Nas pewno spore.

Kucharz
Ten zawód jest Wam pewnie znany. I jak pewnie też wiecie, marihuana może być też dostępna w formie wypieków czy innych potraw. Ci z Was, którzy posiadają umiejętności kulinarne i wiedzą jak połączyć je z marihuaną mogą całkiem nieźle zarobić. Nawet 80 tysięcy dolarów rocznie!

Oczywiście na tym się nie kończy, potrzebne są też osoby do pomocy przy sadzonkach, botanicy, a nawet ochroniarze, prawnicy i księgowi. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od umiejętności i wiedzy.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy