Pyłek konopny

0

Jakiś czas temu pisałem o bubble haszu, który jest właśnie pyłkiem konopnym pozyskanym dzięki wodzie. Pyłek konopny, czyli kryształy osadzające się na częściach rośliny, a także brązowych trichomach to skondensowane THC w bardzo przyjaznej formie. 

Aktualnie czyste THC najcześciej spożywane w USA w formie żywicy (dab) pozyskiwane jest poprzez filtrację chemiczną. Bubble hash, pyłek konopny to po prostu kryształki THC bezpośrednio odseparowane od rośliny. Sposób pozyskania dabu i bubble haszu można porównać do oleju ratyfikowanego (powstałego przez filtrację chemiczną) i z pierwszego tłoczenia (proces wyłącznie mechaniczny) – zdecydowanie różnica w jakości oleju jest widoczna i podobnie jest ze sposobem pozyskiwania pyłku konopnego.

Dostęp do dabu w Polsce czy nawet Europie jest prawie niemożliwy, podobnie z bubble haszem w Polsce. Jednak możemy skosztować pyłku konopnego czyszcząc nasz grinder, szczególnie jeśli używamy w nim siateczki na pyłek:

grinder pylek konopny

Możemy również zakupić odpowiednie sitka, przydadzą się do bubble haszu:

ekrany sitka hasz

Taki pobrany na sucho pyłek konopny, następnie sprasowany to po prostu haszysz. a jego kolor zależy od ciśnienia pod jakim był prasowany – im ciemniejszy tym większe było ciśnienie.

About Author

Miłośnik wolności i świadomego podejścia do życia.

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy