Kto z kim przystaje, takim się staje – firma farmaceutyczna, która opłacała kampanie przeciwko legalizacji marihuany otrzymała zgodę na syntetyczne THC

To już chyba szczyt hipokryzji. Wielka, amerykańska firma farmaceutyczna, która opłacała kampanie przeciwko legalizacji marihuany otrzymała zgodę na syntetyczne THC. Chodzi tutaj o Insys Therapeutics, która w ubiegłym roku wydała mnóstwo pieniędzy przeciw legalizacji marihuany w Arizonie. Cóż, jak widać starania nie podziałały i firma, która obawiała się spadku zysków przez marihuanę, teraz znalazła sposób, aby zarobić. Tym sposobem jest własna produkcja.

Do tej pory Insys wydał ponad pół miliona dolarów na rzecz Arizonans for Responsible Drug Policy, organizację odpowiedzialną za politykę w zakresie narkotyków, co stanowiło około 10 procent wszystkich pieniędzy, które anty-konopna grupa otrzymała, aby pozbyć się ustawy 205 w Arizonie. Warto dodać, że Insys to to jedna z pierwszych firm farmaceutycznych, która zaczęła podobne praktyki.

Teraz można spodziewać się w sklepach nowego produktu firmy, czyli leku Syndros, który będzie oparty na THC. Lek ma zapobiegać utracie wagi u osób chorych na raka. Cóż… jeszcze niedawno firmy farmaceutyczne głośno mówiły, że marihuana jest szkodliwa, a teraz nagle leczy? A może ich zdaniem marihuana leczy kiedy tylko przynosi zyski producentom?

Wcześniej podobne leki albo były długoooo testowane, albo w ogóle nie były dopuszczane do sprzedaży. Inaczej wygląda sprawa, kiedy syntetyczne THC jest produkowane przez zaprzyjaźnioną i skierowaną przeciwko marihuanie firmie. Wtedy DEA nie jest już tak wybredne i o dziwo wtedy THC posiada już właściwości medyczne.

Dodaj komentarz