Czy to prawda, że coraz więcej kobiet pali marihuanę?

0

Sprawdźmy to! W raporcie nazwanym 2016 State of Cannabis Data Report można przeczytać kilka ciekawych faktów odnośnie osób, które kupują marihuanę.

Według raportu tego, liczba kobiet, które regularnie palą marihuanę znacznie wzrosła w porównaniu roku 2015. Co ciekawe, wyniki zaskoczyły samych badaczy, kiedy dowiedzieli się, że ta liczba w 2016 roku przekroczyła ich wcześniejsze założenia. Naukowcy oszacowali, że aż 33 procent użytkowników marihuany w USA to właśnie kobiety.

Nie w tym zaskoczenia, że to wciąż mniejsi odsetek niż w przypadku mężczyzn. Ci zawsze papli więcej i częściej, zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach. Wyniki badań są zgodne z innymi badaniami potwierdzającymi zwiększone stosowanie substancji w czasach niepewności ekonomicznych, zwłaszcza wśród mężczyzn.

Dodatkowo badania ujawniły, że mężczyźni o niskich dochodach wykazali największy wzrost konsumpcji marihuany, prowadząc do pogłębienia różnicy między płciami w jej używaniu.
Nie mnie jednak, kobiety z biegiem czasu zaczynają doganiać mężczyzn. Zastanawiacie się dlaczego? Wielu badaczy zjawiska uważa, że chodzi o przełamanie tabu. Marihuana przestała być w ostatnim czasie tematem, którego się unika. Wręcz przeciwnie. Świadomość korzystania z niej wzrasta z dnia na dzień. A co za tym idzie, wzrasta też odsetek palących kobiet.

Badania potwierdzają się. Do palenie konopi przyznaje się coraz więcej kobiet, w tym celebrytek. Tutaj warto przytoczyć chociażby Rihanę, która to sama opracowała własną odmianę, przeznaczoną głównie dla kobiet.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy