Powstał największy na świecie Kościół Konopny!

0

Międzynarodowy Kościół Marihuany działa już jakiś czas. Został otwarty niespełna miesiąc temu, dokładnie 20 kwietnia – czyli w Międzynarodowy Dzień Marihuany. Kościół stoi w parku West Washington w Denver i jest prowadzony przez tak zwane Ministerstwo Wysokości. Zapisalibyście się?

Cel i misja duchownych jest dość enigmatyczna. Mają pokazać ludziom – wiernym, którzy zapiszą się do wspólnoty, jak można udoskonalać siebie dzięki marihuanie. Członkowie Kościoła nazywają się Elevationists i – jak głoszą założycie – celem każdego z nas jest indywidualna podróż duchowa i poszukiwanie sensu, a przyspieszyć i pogłębić to można za pomocą konopi.

Wierni, którzy już działają w Kościele nie twierdzą, że nie ma boskiego autorytetu ani autorytarnej struktury organizacyjnej. Dlatego też zapraszają osoby z wszystkich środowisk religijnych i kulturalnych do odwiedzenia swojej kaplicy i wzięcia udziału w wolontariacie, obchodach i medytacji. Cóż, dość kuszące.

Według Brileya Hale, rzecznika kościoła, członkowie Elevation Ministries spotkają się w nowo wyremontowanej kaplicy od 20 kwietnia i na razie ich celem jest zachęcenie innych. Cały budynek, w którym się spotykają ma ponad 100 lat i został wyremontowany w ubiegłym roku.

Dalej wierni twierdzą, że bycie Elevationists jest niesamowite i przynależność do Kościoła i całej społeczności to wielki zaszczyt. Jako ciekawostkę można dodać, że aktualnie Międzynarodowy Kościół Marihuany został też największym kościołem konopnym na świecie.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy