Policji brakuje już miejsca na marihuanę

0

Przedstawiciele policji w Denver skarżyli się ostatnio, że nie mają już miejsca w magazynach na przetrzymywanie marihuany. Brzmi to o tyle dziwnie, że w Kolorado marihuana jest przecież legalna, i to od 2012 roku. Ba! To był jeden z pierwszych stanów w USA, w którym przegłosowano legalizacją. Skąd zatem skonfiskowana marihuana?

Jak się okazuje, w minionych latach Departament Policji w Denver konfiskuje więcej marihuany, niż kiedykolwiek wcześniej.

Przed legalizacją, przejmowaliśmy niewielkie ilości marihuany, może kilka uncji (28g) lub kilka funtów (0,45kg). Teraz czasem dostajemy od 300 do 400 pudełek marihuany w jednym czasie i tylko z jednego przejęcia – powiedział porucznik Cliff Carney z Denver

Policjanci czekają na większe magazyny, ale zanim to nastąpi, zastanówmy się skąd te konfiskaty, skoro marihuana jest legalna. No właśnie, tutaj pojawia się jeden problem. Marihuana jest legalna, ale w określonej ilości. W Kolorado można mieć na własny użytek sześć roślin. Jak się pewnie domyślacie, mało kto przestrzega tego przepisu. Rekordzista miał nawet 1500 drzewek! Ciekawe kiedy chciał to wszystko spalić.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy