Policja chce łagodniejszych przepisów?

0

Przynajmniej tak podaje Pew Research Center. Instytut przebadał 8000 policjantów, a analiza danych pozwoliła stwierdzić, że większość policjantów (2/3 badanych) popiera legalizację marihuany i chciałaby złagodzenia prawa. Badania zostały przeprowadzone w sierpniu 2016 roku i brało w nim udział 7917 policjantów.

Spójrzmy na szczegółowe badania. Okazało się, że 32 procent policjantów w powiedziało, że marihuana powinna być legalna zarówno do celów medycznych jak i rekreacyjnych. 37 procent stwierdziło, że powinna być legalna tylko do celów medycznych. 30 procent funkcjonariuszy powiedziało, że marihuana w ogóle nie powinna być legalna.

Wyniki napawają optymizmem, ale i tak jest gorzej niż u przeciętnych Amerykanów, nie pracujących w policji. Tutaj wyniki prezentują się nieco lepiej. 49 procent wszystkich Amerykanów twierdzi, że marihuana do celów rekreacyjnych powinna być legalna, 35 twierdzi, że legalna powinna być tylko medyczna marihuana, a 15 procent jest przeciwnych jakiejkolwiek legalizacji.

Nie ma jednak powodów do niepokoju. W końcu nie od dziś wiadomo, że przedstawiciele prawa należą do najbardziej zagorzałych przeciwników marihuany. Przynajmniej tak było kiedyś.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy