Po tych zmianach legalna marihuana w USA to kwestia kilku lat

0

Niezłym zaskoczeniem dla aktywistów i lobbystów na rzecz legalizacji marihuany ustanowiona w ostatnich dniach zmiana ustawy, która zakazuje federalnej policji na zamykanie klubów konopnych z medyczną marihuaną w stanach, gdzie jest ona legalna.

Co ciekawe w świetle prawa federalnego marihuana nadal pozostaje narkotykiem z grupy pierwszej, czyli nie posiadającym jakichkolwiek zalet medycznych. I takie prawo nadal obowiązuje w stanach, gdzie nie umożliwiono dystrybucji medycznej marihuany. Przypomnę, że takich stanów jest 18, czyli mniej niż tych z legalną medyczną marihuaną.

Drugą ciekawą informacją jest fakt, że całkowicie zalegalizowano uprawę marihuany na terenach rezerwatów Indian, a jest ich całkiem sporo. Wszystko działa bardzo podobnie jak z hazardem, który w USA jest nielegalny, ale kasyna można stawiać na terenach pod kontrolą Indiach. Marihuanę nie będzie można uprawiać na obszarach publicznych czy państwowych (to chyba oczywiste), ale w swoim ogródku czy polu jak najbardziej. Poza tym prawo nadal zakazuje spożywania i udostępniania osobom nieletnim.

Poniżej mapa rezerwatów Indian, gdzie nowe prawo będzie obowiązywać:

us-news-reservations-map

About Author

Miłośnik wolności i świadomego podejścia do życia.

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy