Clone Shipper czyli jak kubeczki i taśma klejąca ułatwia transport klonów

Tak niepozorne przedmioty, taśma klejąca i papierowe kubeczki, kto by pomyślał, że przyczynią się do ułatwienia życia hodowcom marihuany na całym świecie, a jednemu z nich przyniosą fortunę.
Larry Fenner z Arizony jest twórcą pożytecznego urządzenia, które nazwano Clone Shipper. Do czego służy?

Wszyscy hodowcy wiedzą jak trudne i męczące bywa przenoszenie sadzonek. Ten wynalazek mocno ułatwia życie. Clone Shipper służy do bezpiecznego transportu młodych roślin. Wynalazek, który rozpoczął się od prowizorycznej budowli z papierowych kubków, to dziś niezbędnik każdego hodowcy konopi.
Amerykański wynalazca i hodowca wiedział, że korzystanie z klonów to ogromna oszczędność czasu. Nie trzeba sadzić nasion, rozpoznawać płci roślin, selekcjonować roślin żeńskich i czekać, aż podrosną. Korzystanie z klonów sprawdzonej już rośliny-matki to spora oszczędność, nie tylko czasu i pracy, ale i pieniędzy.
Tutaj pojawiał się tylko jeden problem. Transport roślin, który na pewno nie należał do prostych. Młode rośliny są bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić. Do tego dochodzi potrzeba stałego naświetlania i nawadniania. Z pomocą przyszły plastikowe kubeczki oraz taśma klejąca. Dzięki nim Amerykanin stworzył pojemnik z systemem nawadniana oraz naświetlania, który dodatkowo chroni roślinę w czasie transportu.
Larry Fenner z Arizony na samym początku sprzedawał swoje urządzenia przez internet. Szybko jednak uznał, że to doskonały pomysł na biznes i opatentował wynalazek. Aktualnie firma znalazła inwestora i stale się rozwija. Aktualnie zastąpiono plastikowe kubeczki i taśmę klejącą trwalszymi materiałami.
Urządzenie świetnie się sprzedaje i znajduje zastosowanie nie tylko w przewozie sadzonek marihuany, kupują go także hodowcy pomidorów oraz innych roślin.

Dodaj komentarz