Palisz w Urugwaju? Będziesz musiał się zarejestrować!

0

Urugwaj rozpoczął właśnie procedurę rejestracji użytkowników marihuany. Oznacza to, że od teraz, każdy kto będzie chciał legalnie kupić marihuanę legalnie, będzie musiał wpisać się na listę. Dlaczego?

Wbrew temu co się może wydawać, nie w tym nic złego i niepojącego. Marihuana w tym kraju jest legalna od dawna. Dodatkowo władze kraju chcą stworzyć – warto dodać, że jako pierwsi na świecie – regulowany rynek legalnej marihuany.

Prawo w Urugwaju pozwala na uprawę marihuany przez licencjonowane osoby, hodowców i użytkowników klubów konopnych oraz sprzedaż poprzez apteki. Podobnie jest z zakupem, nie ma z tym najmniejszego problemu. Rejestracja z kolei ma jeszcze bardziej to ułatwić.

Wszyscy, którzy złożą odpowiedni podpis na liście, będą mogli kupić na własny użytek aż 40 gramów marihuany miesięcznie.

Jako ciekawostkę można dodać, że legalna marihuana w Urugwaju będzie kosztowała około 1,3 dolarów za gram. Firmy, które wygrały rządowy przetarg będą otrzymywały 0,9 dolara z tej kwoty. Reszta zostanie rozdzielona między rząd i apteki.

Chcecie zapisać się na listę? Nie tak szybko! Do rejestracji mogą przystąpić jedynie obywatele Urugwaju i jego legalni mieszkańcy w wieku powyżej 18 lat.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy