Paliłeś sporo marihuany za młodu? Możesz być spokojny

0

Z ostatnich badań, które zostały przeprowadzone przez American Psychological Association wynika, że przewlekłe używanie marihuany przez nastolatków nie wydaje się mieć negatywnego wpływu na zdrowie psychiczne lub fizyczne w późniejszym życiu. To kompletnie obala teorie, która była uważana za słuszną jeszcze całkiem niedawno.

Badanie zostało przeprowadzone przez University of Pittsburgh Medical Center i Rutgers University. Naukowcy z tych dwóch instytucji przebadali 408 mężczyzn w okresie dorastania, a następnie między 20, a 30 rokiem życia. Na początku badań wzięto pod uwagę aż 408 chłopców w wieku do 14 lat.

Naukowcy chcieli zbadać czy uzależnienie od marihuany w młodym wieku ma wpływ na dorosłe życie. Co się okazało? 12 lat później osoby, które brały udział w badaniu ponownie przeszły badania. 42 procent badanych to biali mężczyźni, 54 procent to Afro-Amerykaninie, a pozostałe 4 procent to mężczyźni innej rasy i grupy etnicznej. Wnioski pochodzące z badań nie wskazują na żadne różnice pomiędzy grupami. Spodziewaliście się innych wyników?

W badaniach wzięto również pod uwagę inne czynniki, takie jak używanie narkotyków, dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego i palenie papierosów.

Wbrew pozorom to bardzo ważne badania. Jeszcze do niedawna uważaliśmy, że intensywne używanie marihuany w okresie dorastania związane było ze spadkiem koncentracji i pamięci w późniejszym okresie. Prawda jest jednak taka, że nawet to nie jest do końca prawdą.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy