Odkrywca THC odebrał doktorat Honoris Causa

Raphael Mechoulam jest uznanym naukowcem, który szczególnie zasłyną z badań nad marihuaną. Był on pierwszą osobą, która wyizolował i syntezowała THC! Było to w 1964 roku. Teraz otrzymał zasłużony tytuł doktora Honoris Causa z Uniwersytetu Ben Guriona w Negev w Izraelu. Przyjrzyjmy się bliżej temu naukowcowi.

Jeśli Albert Einstein jest ważny dla fizyków, tak Raphael Mechoulam jest ważny dla wszystkich wielbicieli konopii. To właśnie on wyizolował i syntezowała THC! Kim jest nasz bohater?
Teraz to już 82-latek. Jest naukowcem z Izraela, który prawie pół wieku temu dokonał oszałamiającego odkrycia, które zmieniło świat. Warto dodać, że to człowiek, który poświęcił całe swoje życie na pracy nad kannabinoidami.

82-letni izraelski naukowiec, który odkrył THC ponad 50 lat temu, posiadał już tytuł doktora, ale dostał kolejny przedstawiony mu przez komisję BGU, na cześć poświęcenia przez niego swojego życia na pracę z kannabinoidami. Nic więc dziwnego, że uważa się go za ojca THC. Teraz Mechoulam odebrał doktorat Honoris Causa z Uniwersytetu Ben Guriona w Negev w Izraelu. Oczywiście nie jest to jedyna nagroda i odznaczenie ze swoje prace.

Po staniu się pierwszą osobą, która syntezowała główny składnik marihuany w 1964 roku, doktor Mechoulam poświęcił resztę swojej kariery na badanie roślin i ich różnych zastosowań medycznych. W 1982 roku, cytowano jego słowa, mówiące o tym, że jeżeli marihuana byłaby legalna, to natychmiast zastąpiłaby 10-20% wszystkich leków farmaceutycznych.
Laboratorium naukowca również przeszło do historii w 1992 roku, kiedy to jeden z jego asystentów został pierwszym odkrywcą substancji chemicznej podobnej do THC, ale znajdującej się w ludzkim mózgu.

Aktualnie doktor Mechoulam wciąż dąży do rozwoju badań w swoim kraju, gdzie medyczna marihuana jest legalna, a jednocześnie dyskutuje się o niej bardzo dużo. Chcecie dowiedzieć się więcej o tej osobie? Polecamy izraelski film dokumentalny Zacha Kleina pod tytułem „The Scientist”, w którym to przedstawiono postać Raphaela Mechoulama i jego pracę.

Dodaj komentarz