Niemieccy naukowcy poszukują palaczy marihuany. Zgłosicie się?

0

Osoby będą potrzebne do przeprowadzenia badań. Chętni dostaną darmowa próbki, ale… to jeszcze nic pewnego. Grupa badawcza dopiero ma nadzieję na uzyskanie zgody do przeprowadzenia badań, które będzie wymagało rekrutacji 25.000 konsumentów marihuany w Berlinie. Czyli rzut beretem od Polski.

Za badania marihuany tym razem wzięła się grupa o nazwie Research Initiative Cannabis Consumption. Przedmiotem badań mają być konsekwencje marihuany dla zdrowych psychicznie, dorosłych konsumentów. Brzmi dość tajemniczo, ale chodzi o to, aby zbadać długotrwały proces palenia u osób, które są określane jako „normalne”, czyli zdrowe psychicznie i pełnoletnie – docelowi użytkownicy konopi.

Na początku poprzedniego miesiąca badacze złożyli wniosek do Federalnego Instytutu Narkotyków i Produktów Medycznych (BfArM), celem zatwierdzenia wniosku. Teraz pozostaje jedynie czekać. Przypominamy, że Niemcy oficjalnie zalegalizowały marihuanę do celów leczniczych na początku bieżącego roku, co pozwala lekarzom na przepisywanie medycznej marihuany swoim ciężko chorym pacjentom, jeśli będą uważać, że przyniesie to pozytywne efekty.

Teraz Research Initiative Cannabis Consumption ma nadzieję na zbadanie wpływu używania marihuany do celów rekreacyjnych, co aktualnie pozostaje nielegalne na terenie Niemiec. Naukowcy nie ukrywają, że chcą udowodnić, że marihuana jest bezpieczna, nawet w celach rekreacyjnych.

W pierwszych 10 tygodniach poszukiwań, chęć dołączenia do badań wyraziło 2000 osób. Liderzy inicjatywy stwierdzili, że przy wyborze uczestników wykluczają osoby poniżej 18 roku życia, osoby niepalące marihuany, a także osoby z potencjalnym uzależnieniem lub problemami psychicznymi.

Każdy kto zakwalifikuje się do uczestnictwa w projekcie mógłby odebrać 30 gramów marihuany.

Marihuana jest najczęściej używanym, nielegalnym narkotykiem w Niemczech. Około 7% nastolatków i 6% procent dorosłych zgłosiło, że używało jej przynajmniej raz w 2015 roku.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy