Nielegalna marihuana w Legolandzie?

Co łączy marihuaną z klockami lego? Absolutnie NIC. Ktoś jednak postanowił zorganizować sobie nielegalną uprawę marihuany właśnie w …. Legolandzie.

Wszystko miało miejsce na terenie parku w Wielkiej Brytanii.

Pracownicy Legolandu podczas rutynowej kontroli na obecność azbestu w pustym budynku odkryli plantację marihuany. Znaleziono tam aż 50 roślin konopi indyjskich. Budynek nie był używany od dawna. Jak widać, ktoś szybko znalazł dla niego odpowiednie zastosowanie. Budynek był odpowiednio oświetlony oraz posiadał połączenie do wody. Był też odpowiednio duży.
– Po rutynowej kontroli możemy powiedzieć, że nielegalne substancje zostały znalezione w opuszczonym domu poza granicami Parku Legoland – powiedział rzecznik parku.

Zaraz po tym jak pracownicy odkryli plantacje, bezzwłocznie zadzwonili po policję. Na razie nie wiadomo do kogo należała plantacja. Dochodzenie jest w toku.

Wiadomo jednak, że do tej pory policja zatrzymała dwóch podejrzanych, którzy odmówili podania tożsamości wspólników. Był to 40-letni mężczyzna mieszkający nieopodal Legolandu i 34-letni mężczyzna z Burnham. Obaj zostali wypuszczeni za kaucją.

Nie byli do tej pory karani, ale jeżeli sąd udowodni im winę, mogą liczyć nawet na 14 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz