Najlepsze nawozy według producentów nasion marihuany

Zastanawiasz się jakie nawozy wybrać? Przeczytaj czego używają producenci nasion marihuany na swoich plantacjach

Jedna z największych aktualnie firm w Europie, Hiszpański breeder bardzo popularny na naszym rynku Dinafem Seeds poleca organiczną glebę, według różnych definicji aby gleba była uznana za organiczną powinna zawierać ok 30-40% materii organicznej czyli resztek roślinnych i zwierzęcych (w różnym stadium rozkładu).

Bardzo popularna i dobra gleba organiczna, którą wiem że Dinafem poleca klientom swojego growshopu to np. Biobizz Light Soil Mix. Jest to mieszanka torfu, nawozu dżdżownic torfowych oraz perlitu. Nie zawiera żadnych innych dodatków.

BioBizz Light Soil Mix
Ziemia organiczna BioBizz Light Soil Mix

Dinafem zaleca nie dodawać do tego podłoża żadnych innych nawozów przez pierwsze 3-4 tygodnie życia roślin, następnie wprowadzać dodatkowe nawozy według potrzeb.

Biological Seeds również poleca glebę Light Soil Mix, a dodatkowo polecają jedynie dwa nawozy, również od BioBizz, odpowiednio na fazę wzrostu i kwitnienia: Bio Grow i Bio Bloom.

BioBizz Bio Grow i Bio Bloom
Nawozy organiczne BioBizz Bio Grow i Bio Bloom

Serious Seeds, jedna z najstarszych, Holenderskich firm na rynku, twórcy takich klasyków jak AK-47, Chronic, Kali Mist czy Bubble Gum z którymi wielokrotnie wygrywali puchary marihuany Cannabis Cup polecają nawozy holenderskiej firmy Mills Nutrients, której z tego co widzę nie znajdziecie w polskich growshopach.

Nawozy Mills Nutrients
Nawozy Mills Nutrients

Online można je zamówić np. z Anglii. Może ktoś testował? Piszcie w komentarzach.

Kolejne popularne nawozy to nawozy firmy Canna, poleca je aż trzech producentów nasion z naszej ankiety.

Nawozy BioCanna
Nawozy BioCanna

ACE Seeds poleca linię organiczną czyli Bio CannaBiohazard Seeds i Resin Seeds polecają mineralne nawozy Canna, przy czym Resin Seeds dodatkowo polecają stosowanie nawozów z odchodów dżdżownic czyli worm castings / worm humus.

Worm Castings / Nawóz z odchodów dżdżownicy
Worm Castings / Nawóz z odchodów dżdżownicy

Ostatni producent nasion zapytany w naszej ankiecie o polecane nawozy, Philosopher Seeds zaleca własnoręczne przygotowanie gleby organicznej.

Gleba organiczna
Gleba organiczna

To by było na tyle, może napiszecie w komentarzach co Wy stosujecie, z jakich produktów jesteście najbardziej zadowoleni?

Pozdro, udanych upraw.

 

 

Dodaj komentarz