Najlepsze nawozy według producentów nasion marihuany

Zastanawiasz się jakie nawozy wybrać? Przeczytaj czego używają producenci nasion marihuany na swoich plantacjach

Jedna z największych aktualnie firm w Europie, Hiszpański breeder bardzo popularny na naszym rynku Dinafem Seeds poleca organiczną glebę, według różnych definicji aby gleba była uznana za organiczną powinna zawierać ok 30-40% materii organicznej czyli resztek roślinnych i zwierzęcych (w różnym stadium rozkładu).

Bardzo popularna i dobra gleba organiczna, którą wiem że Dinafem poleca klientom swojego growshopu to np. Biobizz Light Soil Mix. Jest to mieszanka torfu, nawozu dżdżownic torfowych oraz perlitu. Nie zawiera żadnych innych dodatków.

BioBizz Light Soil Mix
Ziemia organiczna BioBizz Light Soil Mix

Dinafem zaleca nie dodawać do tego podłoża żadnych innych nawozów przez pierwsze 3-4 tygodnie życia roślin, następnie wprowadzać dodatkowe nawozy według potrzeb.

Biological Seeds również poleca glebę Light Soil Mix, a dodatkowo polecają jedynie dwa nawozy, również od BioBizz, odpowiednio na fazę wzrostu i kwitnienia: Bio Grow i Bio Bloom.

BioBizz Bio Grow i Bio Bloom
Nawozy organiczne BioBizz Bio Grow i Bio Bloom

Serious Seeds, jedna z najstarszych, Holenderskich firm na rynku, twórcy takich klasyków jak AK-47, Chronic, Kali Mist czy Bubble Gum z którymi wielokrotnie wygrywali puchary marihuany Cannabis Cup polecają nawozy holenderskiej firmy Mills Nutrients, której z tego co widzę nie znajdziecie w polskich growshopach.

Nawozy Mills Nutrients
Nawozy Mills Nutrients

Online można je zamówić np. z Anglii. Może ktoś testował? Piszcie w komentarzach.

Kolejne popularne nawozy to nawozy firmy Canna, poleca je aż trzech producentów nasion z naszej ankiety.

Nawozy BioCanna
Nawozy BioCanna

ACE Seeds poleca linię organiczną czyli Bio CannaBiohazard Seeds i Resin Seeds polecają mineralne nawozy Canna, przy czym Resin Seeds dodatkowo polecają stosowanie nawozów z odchodów dżdżownic czyli worm castings / worm humus.

Worm Castings / Nawóz z odchodów dżdżownicy
Worm Castings / Nawóz z odchodów dżdżownicy

Ostatni producent nasion zapytany w naszej ankiecie o polecane nawozy, Philosopher Seeds zaleca własnoręczne przygotowanie gleby organicznej.

Gleba organiczna
Gleba organiczna

To by było na tyle, może napiszecie w komentarzach co Wy stosujecie, z jakich produktów jesteście najbardziej zadowoleni?

Pozdro, udanych upraw.

 

 

5 komentarzy

Luzny 6 lipca 2021 Reply

Czesc Tomek
Sluchaj chce zakupic organiczna ziemie i odzywki (najlepszy smak i zapach potem na takich). Bo ponoc mineralnych do organicznej ziemi nie mozna stosowac , tylko organiczne odzywki do organicznej ziemi. Ale wlasnie jak to jest z ta ziemia? Bio bizz light mix to ziemia bez odzywek i nawozów tak? I wtedy do takiej ziemi kupujemy od podstaw nawozy np mikoryze od poczatku uprawy i potem Bio bizz grow i flow tak? A jak sie ma Bio bizz all mix czyli ziemie juz z nawozami to na jak dlugo te nawozy starczaja na miesiac? I potem tylko dac im cos organicznego na kwitnienie? Jak to jest z tym light mix i all mix i odzywkami/nawozami? Bo juz sie pogubilem..

wojtek 31 maja 2021 Reply

Czy można coś dodać do naturalnego obornika końskiego,który już ma miesiąc?Czy na takim naturalnym oborniku końskim roślina dobrze urośnie i zakwitnie?Jakie odżywki dodać czy nawozy?

Marcin 5 kwietnia 2021 Reply

Siema mam pytanie czy mogę używać odżywek mineralnych Hesi do ziemi BioBizz Light Mix & All Mix Dziękuję za odp Pozdrawiam

Tomek 8 kwietnia 2021 Reply

Pewnie, Hesi ma linię nawozów do gleby więc spokojnie możesz je stosować z glebą Biobizz

Sqn 14 grudnia 2020 Reply

Z nawozami jest dramat jeśli chodzi o terminy przydatności.Nie zależnie jaką growshop ma renomę bardzo często sprzedaje się stare nawozy a nawet po terminach przydatności.W przypadku Canny uważam ,że rozwodnili swoje produkty w stosunku do tego co wcześniej sprzedawali i myślę że nie warto ich stosować,poza tym produkty Canna pozostawiają specyficzny smak pomimo przepłukiwania gleby pod koniec.Biobizz robi dobre nawozy ,ale tutaj problem z terminami jest jeszcze większy bo nawozy Biobizz są droższe niż większość innych marek więc nie sprzedają się tak dobrze a co za tym idzie bardzo często wypychane są stare nawozy,spotkałem się nawet ze sprzedażą ich nawozów teraz jesienią 2020 wyprodukowanych w 2018r.Krótko,z terminami jest dramat.Ceny są wysokie.Biorę się za produkcję własnego nawozu organicznego,inaczej się nie da.

Dodaj komentarz