Medyczna marihuana od dziś jest LEGALNA w Polsce!

1

UWAGA, UWAGA! Wiadomość z ostatniej chwili. Od dziś medyczna marihuana jest legalna w naszym kraju! Rząd zaskoczył nas wszystkich i przyjął ustawę posła Liroya z partii Kukiz’15. Nadal jednak nie będzie dostępna w aptekach. Sprowadzać będzie ją lekarz, jeżeli uzna taką terapię za uzasadnioną.

Jeżeli leki na bazie kannabinoidów będą legalne, lekarze będą mogli je przepisywać. Do tej pory podawano je tylko, jako terapię eksperymentalną na niektóre lekooporne schorzenia. Dodatkowo rząd będzie je refundował, a jak wiadomo, taka terapia to dość spory wydatek

„Obecnie w programie leczenia medyczną marihuaną mamy czterech pacjentów. Dla nas zmienia się głównie sposób refundowania” – powiedziała Katarzyna Gardzińska, rzeczniczka prasowa Centrum Zdrowa Dziecka – „Do tej pory koszt leków w programie musieli pokryć rodzice pacjentów. Od piątku będzie pokrywał je NFZ.”

Trzeba przyznać, że jest to spore zaskoczenie, ponieważ w rządzie ten spór toczył się od wielu lat a do tej pory jedynie partia Palikota opowiadała się za legalizacją. Jej jak wiadomo nie ma już w sejmie. Zabrał się za to niespodziewanie prawicowy rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wielkim zwolennikiem leczniczej marihuany jest Patryk Jaki, były poseł, a obecnie wiceminister sprawiedliwości. Od najbliższego piątku Narodowy Fundusz Zdrowia będzie refundował leki na bazie kannabinoidów, o ile lekarz prowadzący danego pacjenta uzna, że jest to najlepsza możliwa forma leczenia.

About Author

1 komentarz

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy