Marihuanie dla dorosłych mówimy „TAK”, dla dzieci „NIE”

Instytut badawczy National Survey przez dziesięć lar prowadził swoje badania w regionach, w których zalegalizowano marihuanę. Wyniki mówią same za siebie, odsetek młodocianych palaczy, a więc tych w przedziale wiekowym 12-17 lat wyraźnie spadł.

Instytut powołuje się już na rok 2012, kiedy stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych. Eksperci potwierdzają, że po legalizacji marihuany spadło jej użycie wśród nastolatków. Poglądy na temat marihuany w tej grupie stały się jednak bardziej liberalne, co może wpłynąć na to, że mogą być one bardziej skłonne do jej stosowania w przyszłości.
W tym samym czasie wyraźnie spadła też liczba aresztowań za posiadanie marihuany (red. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, skoro prawo pozwala na posiadanie niewielkich ilości), zmniejszyła się też liczba przestępstw popełnianych przez osoby będące pod wpływem konopi indyjskiej. Dodatkowo z danych National Survey wynika, że zmniejszyła się liczba przyjęć w ośrodkach pomagających w leczeniu uzależnień.

Dodaj komentarz