Czy marihuanę da się przedawkować? Jednak tak!

0

Co więcej, jak pokazują statystyki, liczba osób, które w 2016 roku przedawkowały marihuanę jest wręcz niewyobrażalna.

Wcześniej nie było aż takiego problemu. Nawet wielu badaczy zjawiska twierdziło w zaparte, że marihuanie po prostu nie da się przedawkować. To jednak absurd, który funkcjonuje jako mit o wiele dziesiątek lat.

Od kiedy marihuana do celów rekreacyjnych lub medycznych jest zalegalizowana większości stanów, liczba Amerykanów, którzy śmiertelnie ją przedawkowali roku jest zaskakująca.
W sumie 17,465 osób zmarło w zeszłym roku z powodu przedawkowania narkotyków takich jak heroina i kokaina, a 25,760 osób zmarło z powodu przedawkowania leków na receptę, w tym środków przeciwbólowych i uspokajających, takich jak Valium, jak podaje CDC.

Poziom przedawkowania opioidów wzrósł w 2014 roku o 14% w porównaniu do poprzedniego roku, co Centers for Disease Control opisuje jako epidemię.
Alkohol, jeszcze łatwiej dostępna substancja zabija Amerykanów w najszybszym tempie od 35 lat, wynika z analizy Washington Post z danych federalnych. Ponad 30,700 Amerykanów zmarło z przyczyn wywołanych alkoholem, jednak liczba ta nie obejmuje takich przyczyn jak jazda samochodem pod wpływem alkoholu, więc liczba zgonów spowodowanych alkoholem na pewno jest wyższa.

W tym jednak nie ma nic dziwnego i wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że alkohol jest szkodliwy. Wypicie zaledwie 10 razy większej niż normalnej ilości alkoholu w ciągu 5 lub 10 minut może okazać się śmiertelne, podczas gdy palenie lub jedzenie marihuany może wymagać 1000-krotnie większej dawki niż normalnie. Nie zmienia to jednak faktu, że się nie da tego zrobić.

Źródła: faktykonopne.pl

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy