Marihuana zastąpi wszystkie używki na świecie!

Najnowsze badania wykazały, że marihuana może zmniejszyć uzależnienie od tytoniu, alkoholu i innych niebezpiecznych środków, takich jak na przykład leki przeciwbólowe a nawet kawa. Jest to jedno z ważniejszych badań, które pokazuje związek między marihuaną i uzależnieniem od narkotyków.

The International Journal of Drug Policy opublikowało wyniki projektu, w których przeanalizowano ankiety przeprowadzone na grupie 271 uczestników. Wyniki pokazały, że 63 procent osób stosuje konopie zamiast leków na receptę. Spośród tych osób, 30 procent stwierdziło, że stosuje medyczną marihuanę zamiast leków opioidowych.

Dodatkowo stwierdzono, że 16 procent pytanych pacjentów stosuje konopie jako alternatywę dla benzodiazepiny, którą stosuje się w leczeniu niepokoju i bezsenności, a 12 procent używa marihuany w leczeniu depresji, zamiast stosowania leków przeciwdepresyjnych.

Najgorsze jest jednak to, że respondenci pozyskiwali marihuanę z nielegalnych źródeł. Może to być sygnał, że legalna marihuana powoli staje się trudniej dostępna lub po prostu jest zbyt droga.

Wyniki ankiety potwierdzają poprzednia badania prowadzone wśród pacjentów stosujących medyczną marihuanę, którzy potwierdzają, że stosują marihuanę jako zamiennik leków na receptę.

źródło: Medyczna Marihuana Expert

Dodaj komentarz