Czy marihuana stymuluje naszą kreatywność?

0

Okazuje się, że TAK! I to bardzo. Badania sugerują, że to jednak zależy od dawki i osobowości. Użytkownicy marihuany twierdzą bardzo często, że zwiększa ona kreatywność. Ale jak jest naprawdę?

Prawda jest taka, że marihuana naprawdę zwiększa nasza kreatywność. THC może stymulować kreatywność, jednak efekt ten zależy od kilku istniejących już czynników, takich jak na przykład naturalny poziom kreatywności, który posiadamy oraz wielkość dawki. Co to oznacza w praktyce? Na pewno nie zamienimy się w pisarza czy uzdolnionego malarza, jeśli w przeszłości nie przejawialiśmy żadnych z tych zdolności.

Istnieje opinia, która funkcjonuje już od dawna, że marihuana promuje kreatywne myślenie. Badania, jeszcze z lat 70-tych pokazują, że regularni użytkownicy marihuany posiadają więcej oryginalnych myśli podczas stosowania marihuany, a ostatnie badania wskazują również, że 50 procent osób stosujących marihuanę doświadcza pozytywnego efektu wzrostu kreatywności.

Nie jest jednak tak pięknie jakby się to mogło wydawać. Regularne stosowanie odmian konopi o wysokiej zawartości THC może zmniejszać umiejętność twórczego myślenia, ale konkretne efekty mogą również zależeć od twojej osobowości. Trudno jest też realnie ten poziom kreatywności zmierzyć. Jest to raczej pojęcie abstrakcyjne.
A czy Wy po marihuanie macie ciekawe pomysły? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy