Marihuana i sny – Jak się łączą i uzupełniają?

0

Czy marihuana ma jakikolwiek wpływ na to ja śpimy i na to co nam się śni? Jak najbardziej! 

Jeszcze do niedawna myślano, że dziwne sny po marihuanie nie są spowodowane samą marihuaną a tym, że coś sami sobie podświadomie wmawialiśmy. Okazuje się jednak, że nie. Marihuana ma to wiele do powiedzenia. A sny mogą być różne, zależnie od tego kiedy i ile paliłeś.

Co nam się może śnić? Sny mogą być niestety bardzo różne i nie ma tutaj żadnej reguły poza tą, że są jakby wyraźniejsze i bardzie rzeczywiste. Wiadome już jest, że marihuana poprawia jakość snu i może to potwierdzić nie jeden konsument.

Co ciekawe, marihuana ma wpływ na jakość naszych snów nawet kiedy nie palimy. Potwierdzało to wielu palaczy, którzy odstawili konopie na dłuższy czas. Relacjonowali, że po odstawieniu sny pojawiały się o wiele częściej i były niezwykle rzeczywiste.

Tylko dlaczego marihuana ma taki wpływ na nasze sny? Naukowcy są zdania, że marihuana zmniejsza fazę snu zwaną REM, która odpowiada za sny. Po tym jak odstawimy marihuanę, REM wraca do normy i stąd nasilenie naszych snów, które stają się bardziej wyraźne i kolorowe. Lepiej tez je będziemy pamiętać po przebudzeniu.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy