Marihuana jednak bezpiecznie łagodzi ból

0

Wiele środowisk chwiali marihuanę za to, że łagodzi ból. O tej właściwości konopi zdają sobie sprawę nawet jej zaciekli przeciwnicy. Tym bardziej, że istnieje już wiele niezliczonych badań naukowych, które potwierdzają, że większość składników marihuany może załagodzić ból. Niestety nie ma jeszcze żadnego obszernego badania na temat bezpieczeństwa takiej terapii.

Postanowiła to zmienić grupka naukowców z Kanady i wypełnić tę lukę swoimi badaniami. Naukowcy z Uniwersytetu McGill w Montrealu pod kierownictwem Dr. Marka Ware’a badali bezpieczeństwo terapii marihuaną przy bólach przewlekłych z punktu widzenia czasu. Było to pierwsze takie badanie na świecie. Co się okazało?

Badanie potwierdziło przepuszczenia. Naukowcy potwierdzili że u doświadczonych pacjentów, którzy w ramach swoich schorzeń związanych z przewlekłymi bólami przez rok czasu zażywali pod kontrolą marihuany, taka terapia okazała się całkowicie bezpieczna. Czujecie ulgę? Cóż, przynajmniej zabrano kolejny argument przeciwnikom medycznej trawki.

Same badania trwały już jakiś czas, bo od 2001 roku. Badano w ten sposób ponad 200 pacjentów. Oczywiście wszyscy cierpieli na bóle przewlekłe oraz byli zwolennikami marihuany. Grupa, która zażywała marihuanę otrzymywała od licencjonowanego hodowcy marihuanę o poziomie THC równym 12,5%. Dzienna dawka wynosiła średnio 2,5 grama, które spożywano w raz z pokarmem, poprzez palenie albo waporyzację. Po wymaganych badaniach kontrolnych probanci każdego miesiąca otrzymywali marihuanę z apteki.

Po tym czasie okazało się, że kuracja nie przynosi żadnych negatywnych skutków. Ani niewydolności nerek i wątroby, ani nic czym należałoby się martwić i niepokoić. U pojedynczych pacjentów zaobserwowano drobne efekty uboczne, jak na przykład, bóle głowy, mdłości, zawroty głowy, zmęczenie, senność, czy problemy z drogami oddechowymi spowodowane przez palenie. Ale czy to ważne? Większe skutki uboczne możemy mieć po herbacie.

Takie badania są nam potrzebne i przybliżają nas o kolejny krok do pełnej legalizacji. Jesteśmy ciekawi czy wszystkie substancje, które spożywamy są tam wnikliwie badane.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy