Liderowi Wolnych Konopi grozi do 15 lat więzienia za pomoc chorym

0

Jakub “Siou” Gajewski przewoził 900 gramów oleju RSO wykorzystywanego przy leczeniu na przykład nowotworów czy padaczki. Złapała go policja i teraz grozi mu od 3 do 15 lat więzienia za nielegalny import narkotycznej substancji. Jak mówi sam Jakub, to paranoja, bo olej RSO właściwości narkotycznych nie ma, wręcz przeciwnie.

Przy tej ilości policja oskarżyła Jakuba o przemyt aż 40 tysięcy porcji “narkotyku”, a sam Jakub wyszedł z aresztu za kaucji i teraz walczy o szybkie przebudzenie sądów i prokuratury, bo jego intencje były bardzo szczytne.

Już 20 kwietnia pod Sejmem o godzinie 16:20 (4:20) każdy chętny wyrażenia swojego niezadowolenia z karania za trawkę może podnieść pięść i domagać się uwolnienia wszystkich zatrzymanych i pełną amnestie. Wydarzenie na facebooku widziało już 164 tysiące osób, a zadeklarowało przyjście 34 tysiące – także może być bardzo gorąco pod sejmem.

Jak piszą Wolne Konopie – nie jest nam do śmiechu, gdy przyjacielowi za pomoc chorym grozi nawet 15 lat więzienia i dlatego będziemy walczyć do skutku.

About Author

Miłośnik wolności i świadomego podejścia do życia.

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy