Liczba aresztowań za posiadanie marihuany najniższa niż kiedykolwiek

0

Takie wskaźnika w USA nie było od 1996 roku. Liczba aresztowań za posiadanie marihuany w Stanach Zjednoczonych spadła do najniższego poziomu od dwudziestu lat. Przynajmniej tak twierdzi FBI.

Okazuje się, że liczba zatrzymań za posiadanie marihuany w 2015 roku to najniższa liczba od 1996 roku. Było ich bowiem w całym kraju tylko 574 tysięcy. To spadek o siedem procent w porównaniu z poprzednim rokiem i około 25 procent od rekordowej liczby 800 tysięcy aresztowań za posiadanie marihuany w 2007 roku. Było to jeszcze przed legalizacją, która powoli ogarnia cały kraj.

Tylko w 2010 roku, sprzedaż i posiadanie marihuany stanowiło 52 procent wszystkich zatrzymań związanych z narkotykami. Do 2015 roku liczba ta spadła do 43 procent. Teraz jest inaczej, liczba zatrzymań w związku z marihuaną drastycznie spadła. Policja woli karać za posiadanie i sprzedaż twardych narkotyków.

Jeszcze trochę i marihuana w ogóle wyjdzie z pola zainteresowań policji. Aktualnie wielu polityków jest za nowelizacją prawa antynarkotykowego i wyłączenia marihuany z grona narkotyków. Zwolennicy tej uchwały podają argument, że policja traci zbyt wiele czasu oraz pieniędzy na ściganie posiadaczy marihuany, która przecież w wielu stanach jest legalna.

Tym bardziej, takie zatrzymania są krzywdzące dla obywateli. Każde takie zatrzymanie zostaje wpisane w akta zatrzymanego lub zatrzymanej. Może mieć to poważne konsekwencje. Przypominamy tylko, że osoby karane mają poważne problemy ze znalezieniem pracy.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy