Legalizacja marihuany powstrzyma gangi

0

Tak twierdzi wiele osób, a w krajach, w których marihuanę zalegalizowano, to stało się faktem. Teraz do tych wniosków doszedł Sąd Najwyższy w Brazylii.

Brazylijski sędzia Sądu Najwyższego wezwał do legalizacji marihuany, a twardszych narkotyków, ponieważ jego zdaniem to jedyna droga do obalenia Brazylijskich gangów, dla których narkotyki są największym źródłem dochodu. Tyczy się to całej Ameryki Łacińskiej.
Sędzia Roberto Barroso, absolwent słynnego uniwersytetu Yale twierdzi, że prowadzona już od pół wieku wojna z gangami narkotykowymi przyniosła mizerne efekty, a gangsterzy wciąż kontrolują ten lukratywny biznes.
Zdaniem sędziego potrzeba legalizacji w Brazylii jest większa niż w Stanach Zjednoczonych i Europie. O ile w USA i na Starym Kontynencie legalizacja wypływa z potrzeb ludzkich, tak Brazylia naprawdę nękana jest przez ganki i przestępczość.
Niestety to słuszny, ale bardzo odosobniony głos w konserwatywnym kraju, który jednak zapewne zmusi polityków do refleksji nad tym, jak powstrzymać plagę przestępstwa, która opanowała brazylijskie więzienia oraz dzielnice biedy.
Sędzia przywołuje na myśl Urugwaj, w którym marihuanę zalegalizowano w 2013 roku. Od tamtej pory przestępczość spadła, a konsumpcja marihuany jest pod kontrolą rządu.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy