LEDy w uprawie

0

Forma oświetlenia i gleby to najważniejsza decyzja do podjęcia przy rozpoczęciu uprawy. Niektóre rozwiązania są łatwiejsze, niektóre tańsze, niektóre dają większe plony. LEDy to wchodząca technologia, która zadomowiła się również w uprawie konopi rozwiązując problem nie tylko oświetlenia, ale o tym na koniec.

Bardzo częsty wybór świetlówek do oświetlenia wynika z łatwości dostępu i ceny. Najczęstszym wyborem cieszą się jednak lampy HPS lub HID i to je porównajmy do lamp LED. Aktualnie technologia poszła na tyle do przodu, że uprawa pod lampami LED jest nie tylko możliwa i na wyciągnięcie ręki, ale także producenci rozwiązań LEDowych reklamują się nam na każdym kroku.

Według producentów lamp LED, mają one same zalety:

– dostarczają znacznie więcej lumenów światła przy tej samej mocy

– zużywają mniej prądu

– produkują bardzo mało ciepła i można je dotykać dłońmi

– dzięki możliwości regulowania częstotliwości światła, można dostarczać zawsze te dopasowane do potrzeb i rodzaju odmiany, którą uprawiamy

Kilka wideo-upraw porównawczych:

Jak widać efekty są różne, zawsze jednak ilość gramów z wata jest na korzyść lamp LED. Warto też pamiętać o tym, że ta technologia bardzo szybko się zmienia i jest coraz lepszej jakości. Sam możesz przetestować LEDy bardzo tanio w swojej uprawie kupując je bezpośrednio z Chin:

http://www.aliexpress.com/category/200002294/led-grow-lights.html?site=glo&shipCountry=pl&similar_style=n&isRtl=yes&isFreeShip=y&isUnitPrice=y&isrefine=y

Już za 3 dolary (wysyłka darmowa) zakupisz lampę LED do swojego boxa.

About Author

Miłośnik wolności i świadomego podejścia do życia.

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy