Konopie, a długość życia

Naukowcy już od dłuższego czasu zajmują się kwestią pozytywnego wpływu konopi indyjskich na zdrowie. Odkryto już między innymi, że zmniejszają one ryzyko zachorowania na choroby takie jak: Alzheimer czy schorzenia płuc. Jak do tej pory, nie skupiano się na aspekcie wydłużania życia za pomocą nasion konopi indyjskich. Dopiero dwa ciekawe – z punktu widzenia medycyny- przypadki  zachęciły naukowców do zajęcia się tym tematem w szerszej perspektywie.

Najstarsza kobieta w Indiach

Pierwszym z nich był przypadek kobiety – Fulla Nayak, będącej najstarszą osobą w Indiach. Zmarła w wieku 125 lat. Fulla z chęcią dzieliła się sekretem swojej długowieczności. Zdrowy tryb życia? Specjalne odżywianie? Nie, Fulla była osobą, która paliła jak smok i nigdy specjalnie się z tym nie kryła, co potwierdzają także jej dzieci. Sęk w tym, że kobieta uwielbiała też palić marihuanę. Niemal codziennie można było ją spotkać z jointem. Uznaję się, że to właśnie jeden z sekretów jej długowieczności.

Najstarszy człowiek na ziemi 

Zdaje się to potwierdzać kolejna historia z pewnej maleńkiej wioski w Chinach. Miejscu, gdzie czas jakby się zatrzymał, a ludzie żyjący więcej niż 100 lat wcale nie są ewenementem. Tutaj żyje osoba mająca 123 lata. To obecnie jedna z najstarszych osób na ziemi. W tym niezwykłym miejscu mieszkańcy palą marihuanę na potęgę. Bama Tao jest niczym utopia, jeżeli chodzi o czystość wody i powietrza, a dieta mieszkańców Chin również odgrywa tutaj olbrzymie znaczenie. Na bazie tych przypadków naukowcy zaczęli badać marihuanę i nasiona konopi pod kątem długowieczności. Okazuje się, że nasiona Cannabis należą do jednych z najbardziej obfitych w kwasy Omega 3 i 6, niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.  Do tego dochodzą także witaminy A, E, B i D.

Nie zmienia to faktu, że dobroczynne właściwości konopi wciąż są badane, nie da się jednak zaprzeczyć zdrowotnym właściwościom tej magicznej zielonej rośliny.

Dodaj komentarz