Konopie dla krów???

Brzmi jak żart, ale to nie jest żart. W USA, w stanie Kolorado, zatwierdzono właśnie paszę dla krów z konopi.

Senat w Kolorado przegłosował projekt ustawy, według której zwierzęta gospodarskie będą mogły spożywać konopie. Senat przegłosował ustawę stosunkiem głosów 34-0 na korzyść ustawy, która pozwoli rolnikom na stosowanie konopi w paszach dla zwierząt.

Do tej pory to było zabronione, ale teraz wszystko się zmieni. Spytacie pewnie, po co krowom konopie? Oczywiście nie będzie to marihuana taka, jaką znamy. Zwierzęta będą dostawać konopie przemysłowe, które są pozbawione substancji psychoaktywnych. Rząd federalny USA umożliwił już możliwość stosowania konopi w karmie dla zwierząt gospodarskich już w 2014 roku, jednak tylko w ograniczonych okolicznościach.

Kolorado to jednak nie jedyny stan, który o tym pomyślał. W podobnej sytuacji jest Waszyngton. W samym Kolorado jest natomiast aż ponad 300 firm, które zajmują się uprawą i przetwarzaniem konopi przemysłowych. Nowe przepisy to bez wątpienia dla nich bardzo dobra wiadomość.

Departament Rolnictwa w Kolorado stwierdził w ubiegłym miesiącu, że konopie nie są jeszcze bezpieczne do stosowania w paszach dla drobiu twierdząc, oraz że nie ma wystarczających badań na temat wpływu THC na zwierzęta gospodarskie. Czyżby ktoś chciał opóźnić cały proces?

Dodaj komentarz