Kolorado na marihuanie zarobiło tyle, że odda nadwyżkę obywatelom!

Polacy raz do roku otrzymują zwrot podatku, a w Kolorado wszyscy mieszkańcy odbiorą nadwyżkę podatkową ze sprzedaży rekreacyjnej marihuany.

Przychód ze sprzedaży rekreacyjnej marihuany, objęty 27% akcyzą był tak duży, że wystarczyło nie tylko na nowe dofinansowania na służbę zdrowia, bezpieczeństwo publiczne, administrację związaną z marihuaną, jak i programy zniechęcające do jej palenia, ale także powstała duża nadwyżka podatku, który teraz zostanie zwrócony obywatelom stanu Kolorado.

Ta nadwyżka nie jest mała, bo wynosi aż 30 i pół miliona dolarów. Co prawda przy 5 milionowej ludności wynosi to po 6 dolarów na głowę i najprawdopodobniej pieniądze te zostaną przeznaczone na jakiś większy wspólny cel, niemniej jednak za te pieniądze być może gdzieś powstanie szkoła czy ubodzy otrzymają dodatkową pomoc – bez legalnej marihuany nic z tego nie miałoby miejsca, bo pieniądze trafiałyby do kieszeni mafii!

Przede stanowymi wyborami gubernator Hickenlooper zobowiązał się do tego zwrotu podatku i jak mówi, wszystkie szczegóły zostaną ustalone przez legislaturę.

A Ty co zrobiłbyś ze swoim zwrotem podatku z marihuany w wysokości 6 dolarów :)?

3 komentarze

yanek 11 listopada 2014 Reply

Teraz tez trafiają do kieszeni mafi ale znacznie bardziej zorganizowanej i legalnej. Jak mafia się za rejestruje w urzędzie to juz mafia nie jest? Litości.

Piotr K. 12 listopada 2014 Reply

Czyli mówisz, że nie jest lepiej?

Dodaj komentarz