Kim jest statystyczny palacz?

0

Zastanawialiście się kiedyś kim jest palacz? Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo pali naprawdę wiele osób – młodzi, starzy, biedni, bogaci, kobiety czy mężczyźni. Oczywiście nie można tutaj mówić o stereotypach, który przedstawia palacza jako bezrobotnego młodzieńca z dredami. Przyjrzyjmy się statystykom.

Płeć palaczy marihuany
Dane pokazują, że zdecydowaną większość użytkowników marihuany stanowią mężczyźni, co stanowi około 70 procent wszystkich palaczy. Innymi słowy, marihuanę pali dwa razy więcej mężczyzn niż kobiet. Daje to zatem stosunek 2:1.

Jako ciekawostkę można dodać, że kwiaty konopi indyjskich są najbardziej popularnym produktem, który wybierają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Szacuje się jednak, że mężczyźni o 4 procent częściej je wybierają, w porównaniu do kobiet. Może to wynikać z tego, że kobiety mają tendencję do kupowania gotowych jointów i produktów spożywczych zawierających THC, natomiast mężczyźni częściej wybierają koncentraty. Kobiety również chętniej eksperymentują z nietradycyjnymi produktami, takimi jak napoje, nalewki czy kremy.

Wiek palaczy marihuany
Szacuje się, że 20 procent palaczy to mężczyźni w wieku od 25-29 lat, mniejszą bo 16 procentową grupę stanowią palacze wieku 21-24. Jednak średni wiek to osoba w wieku 37,6 lat. Średni wiek dla kobiet jest wyższy i wynosi 38,2 lat. Z kolei palacze w wieku od 65 do 95 lat stanowią 5 procent wszystkich użytkowników marihuany.

Koszty związane z zakupem marihuany
W grupie palaczy miesięcznie najwięcej osób kupuje marihuanę za kwotę od 25 do 50 dolarów. Oczywiście ceny te dotyczą legalnych aptek, w których jeden klient średnio zostawia miesięcznie 33 dolary. Warto wspomnieć, że 34 procent klientów na marihuanę wydaje 10 dolarów (najczęściej kupując normalnego jointa, który zawiera około pół grama marihuany). Z koeli 8 procent na ten cel wydaje ponad 100 dolarów miesięcznie.

Co z tego wynika?
Badania pokazują, że stereotyp palacza można włożyć pomiędzy bajki. Stereotypowy palacz to dorosły mężczyzna (lub kobieta), który wcale nie ma problemów z finansami, ani problemów osobistych. To osoba wykształcona, która pali sporadycznie w celach medycznych bądź rekreacyjnych. Jednak nie można ograniczać się do stereotypów. Głównym wnioskiem płynącym ze statystyk jest to, że marihuana ma swoich zwolenników w każdej grupie społecznej.

Źródło: http://headset.io/blog/what-does-the-average-cannabis-consumer-look-like

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy