Już za rok Kanada legalizuje marihuanę!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Kanadyjczycy powinni móc legalnie palić marihuanę już pierwszego lipca 2018 roku. Jeszcze w tym miesiącu premier Kanady – Justin Trudeau wprowadzi ustawę o legalizacji do celów rekreacyjnych.

Nowe prawo, jak już wspominaliśmy, ma obowiązywać od pierwszego lipca 2018 roku. Warto wspomnieć, że marihuana w Kanadzie jest już legalna w celach medycznych. Co prawda politycy odmawiali podawania szczegółowych dat, jednak pod naciskiem mediów, Minister Sprawiedliwości w Kanadzie – Jody Wilson-Raybould, podał datę 01.07.2018 jako ostateczną.

Zostanie to zrobione w staranny sposób, aby trzymać marihuaną z dala od rąk dzieci i młodzieży, a także nie pozwolić przestępcom na czerpanie profitów. Aby wypełnić nasze zobowiązanie do legalizacji, ustawodawstwo będzie musiało przejść w odpowiednim czasie przez proces parlamentarny

– dodał Wilson-Raybould.

Premier od dawna obiecywał legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Jeśli to się stanie, Kanada byłaby najbardziej rozwiniętym krajem na świecie, w którym stosowanie marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych będzie legalne. W odróżnieniu od USA, legalizacja miałyby wymiar ogólnokrajowy.

Warto przypomnieć, że rok temu w USA wyborcy takich stanów jak Kalifornia, Massachusetts, Maine i Nevada głosowali za legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Wtedy się udało.

Dodaj komentarz