Jak jeździ się samochodem po marihuanie? Czy to bezpieczne?

0

Nie od dziw trwa konflikt osób, które twierdzą, że marihuana nie zaburza zdolności prowadzenia samochodu, z osobami, które sądzą, że prowadzenia po marihuanie powinno być surowo zabronione. Są nowe badania na ten temat!

Badania na symulatorach latania wykazały, że zażywanie konopi prowadzi do słabych wyników w percepcji, zachowania uwagi i zdolności do reagowania. Zwłaszcza w pierwszych dwóch godzinach od spożycia zdolności prowadzenia pojazdów są bardzo ograniczone.

Co prawda jeszcze żadne prawo nie reguluje poziomu THC, które uniemożliwia, a wręcz zabrania prowadzenia pojazdów, ale wszystko na to wskazuje, że niedługo może się to zmienić.
Nie zmienia to jednak faktu, że za prowadzenia pod wpływem marihuany, nawet jeśli nie ma o tym wzmianki w przepisach a jesteśmy w kraju, w którym marihuana jest dozwolona, policjant może ukarać nasz mandatem, a nawet może czekać nas więzienie. Często wszystko zależy od indywidualnej oceny funkcjonariuszy oraz sądu.

Prawdą jest, że wypadki pod wpływem marihuany są rzadkością, a nawet kiedy są, to i tak kierowcy nie tylko palili marihuanę, ale również pili alkohol. Nie znaczy to jednak, że jazda samochodem pod wpływem marihuany jest bezpieczna.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy