Jak marihuana wpływa na sen?

Marihuana ma jedną ważną zaletę – ułatwia zasypianie i poprawia ogólną jakość snu. Dzięki czemu skutecznie wpływa na nasz odpoczynek. Dodatkowo pomaga leczyć objawy bezsenności, bezdechu sennego i lęków nocnych.

Odkrycie jak 70-tych
Odmianą, która najkorzystniej wpływa na nasz sen jest indica. Gatunki z tej rodziny działają relaksująco na ciało i pomagają w zasypianiu. Nie jest to mit, to fakt potwierdzony przez naukowców.
Już 40 lat temu naukowcy twierdzili, że THC, zawarty w konopi indyjskiej działa na sen podobnie jak lit, czyli pierwiastek chemiczny, który znajduje zastosowanie w leczeniu wahań nastroju i zaburzeń podstawowej energii. Ten temat od tego czasu znacznie się rozwinął i dziś stanowi ważne zagadnienie, chętnie podejmowane przez naukowców.

Jak to działa?
Całą zasada jest dość skomplikowana, dlatego, że sam sen jest niezwykle złożonym procesem. Nie można nawet tego zagadnienia rozważyć ogólnie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji każdego z nas.
Wypalenie jednego jointa przed snem, może przyśpieszyć zaśnięcie i polepszyć sen, jednak wcale nie musi. Na niektórych może zadziałać przeciwnie i naukowcy do dziś spierają się, dlaczego tak się dzieje. Warto też dodać, że czasami, nawet jeżeli wypalenie jointa przyśpieszy nas sen, rano możemy czuć coś na wzór alkoholowego kaca.
Ale zastanówmy się jak to działa. Zdaniem badaczy, lecznicza marihuana działa na tle neurologicznym i biologicznym. Wywołuje tym samym poczucie nagłego zmęczenia na tle neurologicznym (innymi słowy, chce nam się spać), a jednocześnie w czasie snu działa kojąco na nasz organizm, polepszając senny odpoczynek.

Szacuje się, że więcej niż 70 procent osób, które cierpiały na bezsenność, po zastosowaniu leczniczej kuracji marihuaną, nie miały już tego problemu.

Źródło: attn.com

Dodaj komentarz