W Holandii zmienia się prawo. Będzie lepiej?

0

Amsterdam to europejska stolica marihuany, ale czy wiecie, że konopie są tam nielegalne? W lutym mieszkańcy Holandii głosowali nad ustawą w sprawie marihuany. Chyba czas raz na zawsze zakończyć paradoksalne prawo.
O jakim prawie mowa? W Holandii działają swego rodzaju kawiarnie, które „do kawy” oferują ciastka z marihuaną. Od pewnego czasu klienci mogą też kupić swoją „porcję palenia”. To jest legalne, ale o dziwo, te kawiarnie w świetle prawa nie mogą same kupować marihuany. Skąd w takim razie biorą marihuanę? To pozostaje tajemnicą. Prawdopodobnie to towar z czarnego rynku.
Teraz nowe prawo ma poprawić sytuację i uregulować przepisy dotyczące marihuany i haszyszu. Liberalizacja prawa związanego z marihuaną w Holandii rozpoczęła się w bardzo dawno, czyli aż w 1970 roku i od tego czasu Amsterdam jest głównym punktem turystycznym dla większości konsumentów marihuany, którzy często wybierają go za cel podróży, aby zapalić marihuanę w tamtejszym coffee shopie.
Co prawda ustawa jeszcze nie została przyjęta przez rząd, ale wszystko jest na dobrej drodze. Odteraz plantatorzy w Holandii mogą liczyć na zielone światło.
Zmiany w prawie położą kres wielu problemom i pomogą kawiarnią w rozwoju. Z resztą… nie tylko im.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy