Halo! Policja! Proszę przyjechać na Facebooka!

0

To nie żarty. Policja może posługiwać się Facebookiem również w naszym kraju. Za granicą nie jest to żadna nowość. Co to oznacza?

Uważaj, co mówisz lub piszesz na Facebooku. Sąd najwyższy w Nowym Jorku orzekł 4 kwietnia, że ograny ścigania mogą bez Twojej wiedzy szpiegować konto na Facebooku, a sam portal nie może nic z tym zrobić. Oznacza to, że to jedynie my sami odpowiadamy za to co powiemy, napiszemy lub czym się pochwalimy naszym znajomym. Brzmi logicznie!

We wtorek Facebook przegrał wieloletnią bitwę, dzięki czemu nie może już blokować nakazu Biura Prokuratora Okręgowego w Manhattanie, przez co może uzyskać dostęp do tysięcy kont użytkowników znanego portalu społecznościowego.

Facebook nie powiedział jednak ostatniego słowa i nie zrezygnował z walki, twierdząc, że sprawa dotyczy nierozwiązanych kwestii dotyczących prywatności w internecie co sugeruje, że firma może starać się o przesłuchanie przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Być może sprawa nie jest jeszcze przegrana do końca.

Decyzja sądu najwyższego stanowi precedens, który może być już stosowany w sprawach karnych dotyczących narkotyków. Dlaczego o tym piszemy? Pamiętajcie, że w internecie nie jesteśmy anonimowi. Jeżeli chwalicie się paleniem, nawet swoim znajomym, może stanowić to dowód przeciwko Wam w sądzie.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy