Czy Grecja zalegalizuje medyczną marihuanę i zezwoli na rządowe uprawy?

0

Zmieni się, oj zmieni! Czy na lepsze? Ministerstwo Zdrowia w Grecji proponuje zmiany w przepisach dotyczących wykorzystania i produkcji medycznej marihuany. Grecja najwyraźniej szuka sposobów na odbudowę gospodarki.

Wszystko zmierza ku lepszemu. Minister Zdrowia Andreas Xanthos zaproponował, że kwestia umożliwienia lekarzom przepisywania leków na bazie marihuany jest właśnie rozpatrywana przez komisję. Przypominamy tylko, że latem zeszłego roku Minister Zdrowia Panagiotis Koruroumblis otrzymał list od 36 członków parlamentu greckiego, w którym przedstawiono szczegóły świadczeń medycznych i zastosowań marihuany.

Wreszcie i ktoś ze Starego Kontynentu poszedł po rozum do głowy. W końcu korzyści finansowe wynikające z uprawy własnej marihuany do celów medycznych i badawczych są bardzo duże. Uruchomienie takiej produkcji dałby szansę na rozbudowę gospodarki. Co jak co, ale w Gracji bardzo się to by przydało.

Rząd Grecji ma również zaproponować projekt aktu prawnego, który pozwoliłby na pakowanie i produkcję tego typu leków. Specjaliści sugerują, że używanie pochodnych marihuany może pomóc złagodzić objawy przewlekłego bólu, jaskry i stwardnienia rozsianego. Czyli po raz kolejny potwierdzono coś, co wiemy my wszyscy.

Nie jest jednak do końca tak kolorowo. Ci sami eksperci ostrzegają również, że marihuana może być uzależniające i regularne jej stosowanie może powodować zaburzenia psychotyczne. Cóż, zdarza się to wyjątkowo rzadko.

Coraz lepiej w tej naszej Europie. Przypomnijmy jeszcze, że medyczna marihuana jest już legalna w wielu krajach, w tym Austrii, Czechach, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii. A co z Polską?

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy