Gotujemy – makumba, czyli mleko z THC

Makumba – legendarna “potrawa” od której chyba większość polskich pasjonatów marihuany zaczyna przygodę jadalną marihuaną. Rozpoczynamy cykl Gotujemy od tej najprostszej z najprostszych potrawy.

Makumbę możemy przyrządzić zarówno z marihuany (kwiaty), bezpośrednio z liści i łodyg (nie polecam) jak i nawet z haszu (wtedy najlepiej kakao).

Składniki:

– mleko, im więcej procent tłuszczu tym lepiej, można nawet dodać trochę masła do niego

– marihuana: kwiaty (najlepiej 3-5gram/litr), liście lub haszysz, ewentualnie kanamasło

Przepis:

Tak jak napisałem na samym początku, jest to niezwykle prosta potrawa, najzwyczajniej w świecie wrzucamy składniki do mleka i na wolnym ogniu gotujemy przez 30 minut mieszając. Przy haszyszu może to trwać krócej, nawet 15 minut, a przy liściach nawet dłużej – do godziny.

Z mojego doświadczenia odradzę robienie makumby z liści i łodyg, ponieważ jest bardzo niesmaczna – o wiele lepszym pomysłem jest zrobienie kana masła, a następnie użycie go do zrobienia makumby. Jeśli wyjdzie Wam nie najlepsza makumba można jej smak poprawić dodając miodu i kakao.

4 komentarze

XxX 30 sierpnia 2018 Reply

Nie słuchajcie typa xd nwm gdzie on to wyczytał albo skad ta jego pseudo wiedza się wziela ale sp****** sobie tylko materiał przez d*****

makumbaska 8 czerwca 2017 Reply

Makumbe robiłem z kolegami z calego krzaka. Wrzuciliśmy krzaka do gara, wygotowalismy go, dodalismy mleko, masło, kako. Bania była zbyt mocna, jakieś 12h ciągłej bani i to po 1 szklance. Nie do opisania co się z nami działo.

al 25 kwietnia 2017 Reply

zrobilem z moja dziewczyna makumbe z lisci poszlisny do kina na GWIEZDNE WOJNY 1,zasnalem obudzila mnie ona po filmie.I tak byl nudny

Dariusz 6 listopada 2016 Reply

jak wygotujesz liście i lodygi smak ich zniknie nawet niesmaczne topy zmienią smak

Dodaj komentarz