Dobre wieści z Ameryki Łacińskiej: Argentyna ma legalną i darmową marihuanę!

Nic tylko brać przykład. Rząd Argentyny nie dość, że zalegalizował medyczną marihuanę, to jeszcze uczynił ją darmową dla pacjentów. Innymi słowy, marihuana i leki oparte na niej trafiły na listę leków refundowanych.

Senat Argentyny wydał ostateczną decyzję w sprawie ustawy legalizującej wykorzystanie oleju z konopi i innych pochodnych marihuany do celów leczniczych. Ustawa pozwoli Ministerstwu Zdrowia między innymi na stworzenie programu badań nad medyczną marihuaną, który da pacjentom darmowy dostęp do oleju z konopi i innych pochodnych marihuany. Haczyk? Nie ma żadnego. Wystarczy dołączyć do programu, który na razie będzie miał metkę eksperymentalnego.

Zgodnie z nowym prawem, agencje rządowe będą uprawnione do uprawy marihuany w celach badawczych, oraz produkcji olejów z konopi. Póki nie powstaną rządowe plantacje, Argentyna będzie importować marihuanę z innych miejsc na świecie.

W ostatnich latach w Ameryce Łacińskiej, medyczna marihuana zyskuje popularność. Wystarczy wspomnieć o tym, że w 2013 roku zalegalizowano marihuanę do celów medycznych i rekreacyjnych w Urugwaju. Z kolei Chile stało się pierwszym krajem latynoamerykańskim uprawiającym marihuanę dla pacjentów onkologicznych. Dodatkowo Kolumbia i Puerto Rico również zalegalizowały medyczną marihuanę. Jamajka zdekryminalizowała marihuanę do celów medycznych, naukowych i religijnych, a Meksyk i Brazylia pozwoliły na import leków na bazie konopi indyjskich.

Dodaj komentarz