Dlaczego tak właściwie marihuana jest zakazana?

0

Dlaczego marihuana jest nielegalna? Pytanie zawarte w tytule tego artykułu jest niezwykle trudne, bo dotyczy co najmniej kilku aspektów, z czego część z nich jest na pewno ukryta. W końcu jakby się nad tym głębiej zastanowić, to w porównaniu z alkoholem czy papierosami, jest ona niemal nieszkodliwa. Dlaczego więc tytoń i alkohol to nie problem, a marihuana wywołuje takie reakcje? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiście o… pieniądze.

Problem z legalizacją marihuany (podobnie jak w przypadku innych dużych zmian), polegałby na tym, że miałoby to olbrzymi wpływ na rynek. Kto więc najbardziej straciłby na ewentualnej zmianie i legalizacji marihuany? Należałoby zacząć od przemysłu alkoholowego. Okazuje się bowiem, że marihuana sama w sobie dla wielu osób staje się zamiennikiem alkoholu. Widać to zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie odkąd zalegalizowano marihuanę, spadła znacznie sprzedaż alkoholu. Okazuje się, że ludzie nie mają ochoty pić alkoholu, jeśli mogą zapalić.

Co ciekawe, to właśnie przemysł alkoholowy kupuje sobie polityków. Najgłośniejszym przypadkiem tego typu jest Debbie Wasserman Schulz. Jej kampania wyborcza otrzymała dotacje od koncernu alkoholowego przez co stała się ona – jak donoszą informacje – olbrzymim przeciwnikiem marihuany.

Oczywiście, to nie tylko przemysł alkoholowy jest wrogiem marihuany. Dochodzi do tego jeszcze przemysł farmaceutyczny. Jeżeli czytałeś poprzednie artykuły, to zapewne wiesz, że marihuana okazuje się być niezwykle skutecznym lekiem przy naprawdę wielu schorzeniach. Przykładowo, marihuana dość poważnie stopuje rozwój raka. A teraz: ile przemysł farmaceutyczny zarabia na chemioterapii? 100 miliardów dolarów rocznie.

Fakt faktem, leczenie olejem z konopi okazałoby się tańsze i pewnie o wiele bardziej skuteczne. Oczywiście prowadzi to do jednego słusznego wniosku: jak we wszystkim, chodzi tutaj o nic innego jak tylko o pieniądze. Zbyt wiele pieniędzy mogą stracić zarówno koncerny farmaceutyczne, jak i alkoholowe. To wszystko blokuje rozwój prawa w kontekście legalizacji marihuany.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy